Antikoncepce: Hormony berou ženám chuť na sex. Jde to i bez nich

Hormonální antikoncepce je nejrozšířenější, ale zdaleka ne jediná dostupná kontracepční metoda. Pokud žena nechce hormony užívat ze zdravotních, morálních nebo ekologických důvodů, nabízí se celá škála nehormonálních přípravků. Každý má své pro i proti. I když nejznámější metodou ochrany proti otěhotnění a přenosu pohlavních chorob je mužský kondom, zaměříme se dnes na možnosti nehormonální antikoncepce u žen.

Obsah:

Hormonální antikoncepce bere ženám chuť na sex

antikoncepce bere chuť na sex bezpasaka.cz

Vědci na německé univerzitě v Heidelbergu přišli s výzkumem, který tvrdí, že ženy užívající antikoncepční pilulky mohou pociťovat sníženou chuť k milování a hůře dosáhnou vzrušení. Snížená sexuální touha je podle vědců důsledkem právě hormonální antikoncepce, a to už ať ve formě pilulek nebo třeba podkožních implantátů.

Důvodem problémů se sexuálním apetitem je uměle snížená hladina hormonu testosteronu, který způsobuje stimulaci mužského i ženského libida. Vědci se domnívají, že pokud milenci použijí jako ochranu před početím nějakou z forem bariérové antikoncepce (například kondom), uspokojení ženy z pohlavního aktu by se mělo několikrát zvýšit.

Irwin Goldstein, editor Journal of Sexual Medicine, ve kterém byl výzkum zveřejněn, k výzkumu řekl: ,,stovky milionů žen, především mladých, začínají užívat antikoncepční pilulky na počátku jejich sexuálního života a pokračují v tom mnoho let. Ironií  však je, že jsou těmto ženám poskytovány lékařské prostředky, které je zbavují strachu z početí, ale zároveň nejsou informovány, že tyto léky mohou mít závažné nežádoucí následky.” 

Pokračovat ve čtení.

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image