Playboy. Kultovní časopis, který před 66 lety začal bořit tabu sexu

Playboy. Kultovní časopis, který před 66 lety začal bořit tabu sexu

Když neznámý mladý muž před čtvrtstoletím zakládal časopis, který pojmenoval Playboy, zcela jistě netušil, že položil základní kámen jedné z amerických ikon dvacátého století. Dnes je Hugh Hefner milionář a časopis Playboy legenda. Není pouze synonymem pro erotické fotografie často známých žen, ale především se od začátku drží na nejvyšší příčce kvalitní žurnalistiky. O jeho historii, současnosti, české mutaci, nebo pikantnostech ze života tvůrce se dozvíte na následujících stránkách.

Obsah:

S pár dolary v kapse

Píše se rok 1953 a muž jménem Hugh Hefner zakládá pánský časopis, který se má stát jedním z nejprodávanějších na světě. Ale nepředbíhejme. Narodil se v roce 1926 v Chicagu. Už na střední škole vynikal vysokou inteligencí. Založil studentské noviny, byl předsedou studentské rady, psal a kreslil komiksy.

Po dvou letech v armádě pokračoval ve studiích na univerzitě, kde se opět věnoval žurnalistice a komiksům. V rámci postgraduálních kurzů sociologie se zabýval výzkumem sexuálních zákonů a lidské sexuality. Po čtyřech letech praxe na nižších pozicích ve vydavatelských domech se rozhodl založit vlastní pánský časopis.

Na jídelním stole v kuchyni, obklopen manželkou a malou dcerou, začal připravovat první vydání. Půjčil si 8000 dolarů, koupil nahé fotografie Marylin Monroe, psal články. V prosinci 1953 vyšlo první číslo, kterého se prodalo přes 50 tisíc výtisků. Zisky pokryly tak akorát náklady na další číslo, nicméně Hugh byl přesvědčený, že bude mít úspěch…

Pokračuj ve čtení

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image