Hypersexualita aneb závislost mužů a žen na sexu

hypersexualita

Máte chuť na sex častěji než ostatní? Dáváte mu přednost před vším ostatním a když ho nemáte dostatek, necítíte se ve své kůži? Možná trpíte hypersexualitou. Mentální poruchou, která se dá přirovnat k závislosti na alkoholu. Hranice mezi patologií a normalitou je u zvýšeného sexuálního pudu tenká a velmi individuální. Závislost na sexu je nemoc, která může postiženému zničit život. Kdo s ní má osobní zkušenost, ví, že není o co stát.

Obsah:

Hypersexualita alias nymfomanie a satyriáza

hypersexualita nymfomanie bezpasaka.cz

Hypersexualita, jinak řečeno sexuálně kompulzivní chování, je intenzivní sexuální aktivita způsobená zvýšeným sexuálním pudem. Jednoduše řečeno, jedná se o závislost na sexu.

Člověk trpící touto závislostí má psychický, nikoliv fyzický problém. Jeho zvýšená potřeba sexu je způsobena myslí, nikoliv tělem. Takový jedinec je permanentně frustrován neuspokojením nutkavé potřeby sexu. Díky permanentní snaze o uspokojení, které nepřichází, hledá další a další sexuální partnery. Využívá k sexu každou příležitost a pokud sex nepřichází, dostavují se abstinenční příznaky.

Sexuální chuť (libido) se mezi jednotlivými lidmi hodně liší. Co jeden člověk považuje za normální, může jiný považovat za nepřijatelné a přes míru. Obecně se dá říct, že mezí pro hypersexualitu je to, když si jedinec svým chováním způsobuje potíže nebo poškozuje vlastní sociální fungování.

  • Nymfomanie se považuje za psychologickou poruchu charakterizovanou vysokým libidem a posedlostí po sexu u žen. 
  • Satyriáza se název pro hypersexualitu u mužů. Názvy těchto poruch vycházejí z etymologie slov nymfa a satyr.

Závislost na sexu je nemoc

závislost na sex nemoc Bezpasaka.cz

Z lékařského hlediska se jedná o poruchu a podle mezinárodní klasifikace je označována kódem F52.7. WHO (Světová zdravotnická organizace) ji považuje za mentální poruchu. Na rozdíl od jiných závislostí se však hypersexualita nedá vysvětlit biologicky.

Pokračuj ve čtení ZDE.

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image