I prostitutky v karanténě si zaslouží pomoc

Opatření proti pandemii Covid-19 dopadají na různé profese rozdílně. Mě, jakožto copywriterky, se omezení nijak nedotkla, na jiné profese ale dopadla rychle a dost fatálně. Patří mezi ně i placené sexuální a erotické služby.

Jak víte, pohybovala jsem se pár let v prostředí sexbyznysu a tak vím, jak to tam chodí a také mi dodnes zůstalo mnoho kontaktů a kamarádek z profese. Mám tedy informace o jejich situaci takzvaně z první ruky. A veselé moc nejsou.

16.3 března uvalila vláda na Českou republiku celoplošnou karanténu. Sexuální pracovnice tak přišli ze dne na den o veškerý zdroj příjmů. Abych vás uvedla trochu do jejich situace. Podle neziskové organizace Rozkoš bez rizika, která se problematice sexuálních pracovnic dlouhodobě věnuje, každý rok počet matek samoživitelek poskytujících placený sex roste. Dnes je jich odhadem přes 60 %.

samoživitelky erotikon

Počet těch žen starajících se o 2 děti, se za posledních 10 let dokonce zdvojnásobil. V České republice si v současnosti tedy až 8 000 žen zajišťuje sexem obživu a prostředky na péči o své děti. Jiná možnost jim zkrátka nezbývá. Tyto pracovnice neodvádí muže od rodin, jak tomu často bývá u milenek a letmých známostí. Naopak, nabízejí jasně specifikovanou službu s přísnými pravidly.

pokračuj ve čtení

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image