Kámasútra. Proč se vyplatí ji mít na nočním stolku

kamasutra broskvicky.cz

Kámasútra. Jak a kdy vznikla? Kdo ji napsal a proč? Co přesně v ní čtenář může najít, proč se vyplatí si ji přečíst a mít ji po ruce na nočním stolku? Nejen to se dozvíte v následujícím článku, který se věnuje této pověstné a mýty opředené učebnici lásky a sexu, která patří k nejprodávanějším knihám na světě.

Obsah:

Kámasútra aneb stovky let stará učebnice lásky

historie kámasútry bezpasaka.cz

Jedná se o starověký indický text pocházející z období Guptovské říše 5.-6. století n.l. Tradice praví, že jeho autorem je mnich a filozof Mallanága Vátsjájana. Káma je jméno indického boha milostné touhy a sútra znamená v překladu poučení (učebnice).

Sexualita byla ve staré Indii vnímána s velkým přesahem a sexuální výjevy byly vytesané do mnohých chrámů a stavěné na odiv veřejnosti. Indové věřili, že prostřednictvím naplněné a vědomé sexuality člověk dosáhne harmonie sám se sebou i s vesmírem.

Tato celosvětově známá kniha patří dlouhodobě k nejprodávanějším titulům. Koupit ji můžete téměř v každém knihkupectví kdekoliv na Zemi, je napsána snad v každém jazyce a má nespočet podob a variací.

Jedná se o rozsáhlý epos o lidské sexualitě, nikoli pouze o návod na rozmanité sexuální polohy, jak se mnozí domnívají. Tato kniha o milostném umění je inspirací jak pro sexuální tak i partnerský život. Kámasútra není ani červenou knihovnou, ani pornografickou četbou (napříč naturalistickému ztvárnění sexuálních pozic).

Je to umělecký skvost, který přitahuje lidskou pozornost bažící po potěšení už mnohá staletí. Není pouze o milování a tělesné rozkoši, ale také o vztazích, lásce a společenském životě. Přes 1500 let staré myšlenky obsažené v této výjimečné knize jsou dodnes aktuální a inspirativní.

pokračuj ve čtení

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image