Lepší erekce a větší potěšení ze sexu? Řešení existují

erekce penisu

Dle řady statistik i vědeckých studií existuje úzká spojitost mezi silou erekce a naším sexuálním potěšením. Cítíte, že vaše potěšení ze sexu či síla erekce slábne? Příčiny takového stavu mohou být různé a stejně tak existuje několik funkčních řešení, které vám a vašemu penisu účinně pomohou dostat se opět do formy. 

Obsah:

Penis jako senzorický orgán

Pro pochopení toho, proč je erekce tak důležitá, je nutné znát její smysl a jak funguje. Pokud nahlédnete do knížek o lidské anatomii, zjistíte, že penis má kromě vylučovacích funkcí také úlohu reprodukční. Tuto úlohu může vykonávat pouze v případě erekce, která umožňuje zasunutí penisu do pochvy. Erekce vzniká psychickou i fyzickou stimulací muže, přičemž její síla neboli tvrdost penisu je určena množstvím krve, které vyplňují topořivé válce penisu spolu s houbovitou tkání okolo.

K vyvrcholení dochází po opakované stimulaci žaludu, senzorické části penisu. Ta se při naplnění krví stává citlivou. Jednoduše řečeno, čím silnější erekce, tím lepší citlivost žaludu a tedy i lepší požitek ze sexu jako takového.

Slabá erekce a její negativa

Dle sexuoložky Taťány Šramkové je dobrá erekce symbolem vitality, zdraví, agresivity a sebevědomí muže. Sex je pro každého z nás velice podstatnou části života, která nám přináší velké množství emocí. Z řady psychoanalytických studií vyplývá, že muži se slabou erekcí či muži s erektilní dysfunkcí (ED) si méně věří, necítí se fit a přijdou si zbyteční.

Následkem neuspokojivého sexuálního života i ED pak bývá deprese, snížená sebedůvěra, snížený pocit celkového mužství a zvýšené riziko kardiovaskulárních chorob.

Pokračuj ve čtení

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image