Master of sex aneb první studie o sexu

master of sex broskvicky.cz

Píše se rok 1957. V oblasti vědeckých a intelektuálních kapacit, stejně jako mezi širokou veřejností, koluje řada mýtů a fám ohledně lidské sexuality, které budou v následujících 10 let vyvráceny. Vše díky vysoce profesionální práci doktora Williama H. Masterse a jeho asistentky Virginie E. Johnsonové. Jako všichni průkopníci v historii, i oni čelili nepochopení a jejich výzkum byl považován za velice kontroverzní. 

Obsah:

Prvními účastníky studie byly sexuální pracovnice

studie o sexu master of sex bezpasaka.cz

Původní studie probíhala v prostorách nemocnice Washingtonské univerzity sv. Louise. Jelikož byla prostituce v té době perzekuována a prostitutky se pohybovali mimo zákon, byl to pro vedení nemocnice velký poprask, když se dozvědělo, že v prostorách jejich budovy probíhá kontroverzní studie za pomoci sexuálních pracovnic. Výzkum byl zrušen, pak opět obnoven. A kariéra všech zúčastněných visela na háčku.

Ze začátku docházelo při výzkumu pouze k pozorováním při masturbaci, kdy na danou dívku bylo připojeno množství přístrojů pro měření teploty, tepu a mozkové funkce. Cílem bylo zjistit, co vlastně způsobuje orgasmus, jak a kde přesně vzniká sexuální stimulace a jaké jsou všechny její fyziologické projevy. Jedním z prvních zbořených mýtu byl mýtus o neschopnosti žen dosáhnout orgasmu stimulací vaginální dutiny i stimulací klitorisu zvlášť. Bylo zjištěno, že ženy jsou schopné dosáhnout i multi orgasmu.

pokračuj ve čtení

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image