Nové sexuální trendy? Polyamorie a polygamie

sexuální trendy broskvicky.cz

Sex, magické to slovo. Sex, sex, sex. Naše společnost je doslova tímto pojmem přesycená a stejně to vypadá, že stále nemá dost. To, co kdysi lidem přišlo hodně, je pro řadu z nás dnes úplně málo a chceme víc! Je to dobře nebo špatně? Jakým směrem se vlastně naše sexualita ubírá?

Obsah:

Sexuální monogamie je pouze kulturní záležitostí

Historicky sexuální trendy ovlivňovalo náboženství

Monogamie není a nikdy ani nebyla lidskou přirozeností, ale kulturně vzniklou zvyklostí, která popírá základní přirozené sexuální potřeby v nás. Pro člověka byla vždy základní sexuální jednotkou jeho tlupa, jeho kmen. Pevné manželské svazky přišli až okolo roku 1000 na základě zavedení Benšem Ben Judou, který cítil, že se svět ocitá v nebezpečí. V jeho pojetí bylo přežití nastávající krize mnohem snadnější v páru – dvojici, která o sebe pečuje, nežli v tlupě (kmeni, rodině), kde je na sobě závislých více členů.

Pokud se podíváme do přírody k našim příbuzným, primátům Bonobo, zjistíme, že jejich sexuální chování přesně reflektuje a odpovídá lidské sexualitě v dávné minulosti. Členové tlup těchto šimpanzů jsou geneticky velmi podobní člověku (99.5 %). Podobnost je až natolik vysoká, že lidské ženy jsou schopné číst emoce ve tváři samců tohoto rodu. Bonobo také berou sex jako zábavu, často mění různé polohy, objímají se, dávají si polibky apod. V oblasti sexuálního prožitku jsou tedy lidem velmi blízcí.

Hlavní rozdíl v sexu však nastává v oblasti jeho dostupnosti a výběru. Bonobo žijí jako tlupa, všichni se zde páří mezi sebou. Pokud má samec potomky, stará se o ně, ale nic mu nebrání v navazování nových sexuálních styků. To samé platí i pro samici, ta má také možnost si vždy vybrat samce, se kterým chce kopulovat. V sexuálním chování šimpanzů Bonobo panuje značná svoboda a promiskuita. O nás lidech se to samé říci nedá. Proč?…

pokračuj ve čtení.

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image