Pohlavní choroby jsou opět na vzestupu. Vědět, na co si dát pozor, se vyplatí!

Pohlavní choroby jsou opět na vzestupu. Vědět, na co si dát pozor, se vyplatí!

Pohlavní nemoci se v naší společnosti stávají stále aktuálnějším tématem. Riziko nákazy rok od roku vzrůstá ruku v ruce s počty nově nakažených. Kromě syfilis nebo kapavky, které nás provázejí po staletí, se k nám díky migraci dostávají nové, exotické, sexuálně přenosné choroby. Orientovat se v této oblasti by mělo být samozřejmostí pro každého milovníka sexu. Připravili jsme pro vás balíček informací, které vám pomůžou se ve světě takzvaných Venušiných chorob zorientovat a efektivně chránit zdraví své i ostatních lidí.

Obsah:

Co byste měli vědět o pohlavních chorobách

Pohlavní neboli venerická choroba je infekční nemoc, která se přenáší hlavně pohlavním stykem. Lékařský obor, který se zabývá jejich prevencí a léčbou, se nazývá venerologie. Lékaři, zabývající se touto problematikou, musí mít atestaci v dermatovenerologii. Spojení pohlavních a kožních chorob je logické, protože prvotním příznakem nakažení pohlavní nemocí je nejčastěji právě kožní projev. Momentálně je jich známo více než dvacet.

*Pohlavní neboli venerická choroba – název je odvozen z latinského morbus Veresis, což v překladu znamená Venušina choroba.

Formy přenosu

Pohlavní choroby se přenáší tělními tekutinami – genitální, orogenitální, oroanální nebo genitoanální cestou. K nákaze může dojít několika cestami:

  • Nechráněný pohlavní styk – nejčastější způsob nakažení.
  • Infikovaná krevní transfuze nebo kontakt s krví nemocného člověka – nejvíce rizikovou skupinou jsou narkomani.
  • Infikovaná těhotná žena – nemoc přechází na plod.

Zdravotní rizika

Pohlavní nemoci jsou velmi nebezpečné, mohou způsobit neplodnost, negativně ovlivnit průběh těhotenství, nebo v určitých případech i smrt. Postihují muže, ženy i děti a projevují se v oblasti genitálií.

Původce onemocnění najdeme jak mezi viry (genitální opar, genitální bradavice, HIV/AIDS), tak mezi bakteriemi(chlamydie, kapavka, syfilis) či parazity (trichomoniáza, veš muňka).

Pokračujte ve čtení ZDE.

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image