Poznejte svůj penis. Jak o něj pečovat

penis péče o něj broskvicky.cz

Penis. Nenahraditelný poklad v mužském klíně. Kromě zásadní rozmnožovací funkce je zdrojem nekonečného potěšení pro muže i pro ženy. To však platí pouze v případě, je-li zdravý, fit a v pohodě. Kromě základní lekce z anatomie pohlavního údu se dozvíte důležité  praktické rady, jak o něj správně pečovat, aby vám stál pevně, dlouho (a na dlouho) a mohli jste s ním hrát pravidelně pořádné sexy divadlo.

Obsah:

Anatomie penisu

anatomie penisu Bezpasaka.cz

Penis je pohlavní orgán muže a spolu s varlaty a šourkem tvoří mužské pohlavní ústrojí. Pohlavní úd můžeme rozdělit na tři základní části – žalud, kořen a tělo. Obsahuje dvě kavernózní tělesa a jedno spongiózní těleso. Prochází jím močová trubice a ejakulát obsahující sperma.

  • Kořen penisu vytváří párová ramena spojená nejen se stydkými kostmi, ale i s takzvaným bulbus penis. U spongiózního tělesa jde o jeho začátek, kdy v těchto místech do mužského údu začíná přicházet také trubice močová. Sval mutulus bulbospongiosus, tedy tělo penisu, jej pak kryje.
  • Kavernózní tělesa, latinsky Corpus cavernosum jsou části mužského přirození, které se při erekci naplní krví. Jde o dva válce silně obalené vazivem s latinským názvem tunica albuginea. Penis je pevný a připravený k sexuálnímu aktu ve chvíli, kdy je naplněn krví.
  • Spongiózní těleso , latinsky Corpus spongiosum, někdy také houbovité těleso je ve formě válce a plní se krví mnohem méně. Vede jím i močová trubice a těleso se na závěr rozšiřuje, kde přechází v žalud.
  • Žalud, latinsky glans, je žlábek oddělující penis od žaludu. Ten ukrývá stahovatelná předkožka, latinsky prepucium. S žaludem je spojena uzdičkou a je v něm větší množství malých žlázek produkujících výměšky neboli smegma. Vše zakončuje i močová trubice. Žalud leží v mostech, kde končí nejvíce nervových zakončení a je proto nejcitlivější.
  • Močová trubice, latinsky uretra je součástí močového ústrojí a je úzce spojena s rozmnožovacím ústrojím. Prochází jí také sperma. Celá močová trubice je vedena od močového měchýře až do penisu. Pohlavní cesta začíná prostatou.
  • Šourek, latinsky skrotum je bezpečným úkrytem pro varlata. Jde o kožovitý vak. Kůže šourku je jen kůže pokračující z břicha. Pokud vnímáte rozdíl ve vzhledu, jde o množství mazových a potních žláz, ochlupením a pigmentací. Dělí se na dvě poloviny přepážkou a mění tvar. Stěna šourku se stahuje při chladném počasí a varlata stahuje k břišní stěně, kde se varlata ohřívají a pak šourek v teple povoluje.
  • Varlata, latinsky testes, je párový orgán a funguje jako produkce testosteronu, což je mužský pohlavní hormon. Produkuje spermie v ejakulátu, který obsahuje i seminální plazmu, ve které se mohou spermie hýbat. Produkuje se v přídatných pohlavních žlázách. Nadvarlata jsou zásobárnou spermií, které zde dozrávají a pak putují chámovodem, silnou svalovou trubicí spojenou s močovou trubicí…

ČTI DÁL

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image