Předsudky o prostitutkách. Jak a kde vznikly

předsudky prostitutky broskvicky.cz

Vybavíte si, kolik různých nesmyslů o prostitutkách už jste slyšeli? A některým jste možná bez problémů uvěřili, protože je prostě považujete za realitu. Tak jen namátkou. Nejde je znásilnit. Všechny jsou frigidní. Všechny jsou i na holky.

Dokázali byste říct, kde se tyhle předsudky o prostitutkách vzaly? Že ne? Vezmu je tedy jeden po druhém a zkusím vám na to odpovědět. Je jich požehnaně.

1. Všechny prostitutky jsou cizinky

Jak to vzniklo?

Cizinky byly mezi prostitutkami už v Babylóně kolem roku 2800 př. Kr. Ve starověkém Izraeli musela prostitutka žít od svých příbuzných v dostatečné vzdálenosti. A podmínkou bylo, aby muž, se kterým byla, neznal jejího otce nebo bratry, a tak jim nedělala ostudu. 

I ve středověku byly prostitutky často cizinky. V 19. století je doložena zvýšená dobrovolná migrace prostitutek – například z Evropy do severní a jižní Ameriky. Ale ve stejné době se rozmohl i obchod s bílým masem, kdy byly ženy do ciziny násilně zavlečeny.

Jaká je skutečnost?

Podle údajů různých organizací převažují mezi prostitutkami v ČR ze 70 – 90 % Češky v sociální nouzi. Ale ještě před pár lety si média zjednodušovala prostituci na problém cizinek a Romek. To vedlo k názoru, že prostituce není problém české společnosti, protože se netýká Čechů. Toto se hodně změnilo.

ČTI DÁL

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image