Proč kultivovat sexuální energii? Rozhovor s koučem a průvodcem sexualitou Vladimírem Krutinou.

Vladimír Krutina využívá a kloubí ve své práci kouče a maséra znalosti především z oblasti Sexological Bodywork (sexuologická práce s tělem), tantry, Somatic Experiencing®, rodinných a systemických konstelací. Učí lidi pracovat se sexuální energií, překročit traumata a vnímat vlastní tělo. V exkluzivním rozhovoru pro blog Bezpasaka.cz se dozvíte, jak pracuje, s jakými problémy za ním lidé nejčastěji chodí i jak správně sledovat porno.

„Někdy se nám myšlenky honí hlavou a přes spletitost všech témat, která běhají sem a tam, neslyšíme volání naší duše, nevíme kudy kam. V těchto chvílích pomáhá se zastavit a sdílet. Přes zpomalení můžeme zachytit důležité informace našeho těla, které nás posunou vpřed.“                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                       Vladimír Krutina

Vladimír Krutina kultivace sexuality Bezpasaka.cz

Vladimíre, kdy Vás poprvé napadlo, že budete svým poznáním a znalostmi pomáhat druhým lidem?

Vždy jsem se cítil spíše průvodcem než lídrem. Pracoval jsem přes deset let v korporaci, kde jsem byl v roli průvodce a kouče. Nicméně témata, která se zde řešila, mě přestala naplňovat a zajímat. Jinak seberozvoji se věnuji už od 15 let a práci s lidmi přibližně posledních deset. Moje aktuální práce tedy vyplynula zcela přirozeně. Svou prací se snažím propagovat pozitivní přístup k sexualitě, který dnešní společnost potřebuje.

Jaká byla Vaše cesta k masážím, koučování a práci s tělem i duší?

V roce 2012 jsem absolvoval masáž Lomi Lomi a tak se mi líbila, že jsem šel na kurz se ji naučit. Tam mi lektorka této speciální havajské masáže řekla, že mám nadání pro práci s tělem, a doporučila mi, abych si udělal rekvalifikační kurz. Pak následovalo vzdělání v tantrických masážích, až jsem se dostal k somatické práci s tělem. Aktuálně dělám výcvik práce s traumatem, protože ze zkušenosti mohu říct, že sexualita a trauma si mohou takzvaně podat ruce.

Metoda Sexological Bodywork není v České republice ještě příliš známá. Mohl byste popsat, v čem je specifická?

Zjistil jsem, že jakákoliv somatická práce s tělem je rychlá a velmi účinná. Ať už je to masáž, bodyterapie nebo jiné terapeutické metody. Sexological Bodywork je pro mě spíše než metoda program nebo soubor určitých znalostí, jak zlepšovat svoji sexuální energii a sexuální prožívání, jak zvyšovat svůj erotický potenciál…

Pokračuj ve čtení

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image