Sex s robotem. Budoucnost sexuálních služeb?

Sex s robotem nebo robotkou je v dnešní době společenským trendem, jehož popularita má jasnou exponencionálně vzrůstající křivku. Již dnes nám pomáhají robotičtí společníci v různých oblastech života. Co lze očekávat do budoucna, nahradí sexboti mezilidské i sexuální vztahy?

Obsah článku:

  1. Zájem o sex s robotem je velký
  2. Možné okořenění sexu
  3. Vítejte v Japonsku
  4. Sexbot jako bezpečná terapeutická pomůcka
  5. Máme se na co těšit?

Zájem o sex s robotem je velký

Dle amerického pořadu Night line má až 25 % amerických mužů zájem o vztah se sexuálním robotem ve výhledové době 50 let. Dle zpravodajství The Independent by sex s robotem či jinou formu interakce s ním chtělo vyzkoušet až 52 % německých mužů. Ve Velké Británii je to až 47 %.

Řada obyvatel zatím nemá na sexboty jasný názor. Avšak představa jejich používání je láka. Sexboti totiž umí nabídnout i řadu jiných funkcí, než jsou pouze sexuální hrátky. Moderní sexboti neposkytují pouze sex, ale také i komunikaci, výběr charakteristik, projevy citů, zájmu i vzrušení. Do určité míry tedy dokáži nahradit i partnera. Avšak otázkou zůstává, do jaké úrovně zůstanou tyto moderní sofistikované stroje pouhou další alternativou sexu či jej kompletně nahradí. Zodpovědět na tuto otázku veřejnosti pomohl vystudovaný český sexuolog Zlatko Pastor. Článek pokračuje ZDE.

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image