Suplementy. Jak naturálně zlepšit sexuální život?

Suplementy dnes představují velice snadnou cestu jak našemu organismu doplnit potřebné mikronutrienty. Bez nich nám špatně funguje řada biochemických funkcí jako je tvorba hormonů a jiných důležitých látek, které ovlivňuji náš sexuální život. Každý, kdo hledá způsoby, jak zlepšit svůj sexuální život, ale i zdraví, by jim v dnešní době měl věnovat patřičnou pozornost. Jak to tedy funguje a co nejvíc ovlivňuje náš sexuální život?

Co vše se článku dozvíte, a může se vám hodit?

Na vině jsou hlavně hormony

Řada studií jasně prokazuje, že hormony mají velkou, možná i tu největší roli při vytváření našeho sexuálního života, sexuálních chutí i síle sexuálního prožitku. Jedním z nejdůležitějších hormonů, který ovlivňuje sexuální tužby jak u žen, tak i mužů je testosteron spolu s jeho příbuzným dihydrotestosteronem.

A to je alfa a omega našeho sexuálního života. To je ta část, na kterou se každý musí zaměřit nejen pro zlepšení sexuálního života, ale celkově zdraví i společenského úspěchu. Abychom plně pochopili jak dosáhnout lepší produkce testosteronu, musíme zjistit, jak se v našem těle vytváří.

Tvorba a funkce testosteronu

Testosteron jako takový je vytvářen primárně ve varlatech, konkrétně v leydigových buňkách, avšak až 30 % celkového množství vytváří nadledvinky. Z toho důvodu lze testosteron nalézt i u žen, avšak už ne v takové míře jako u mužů. Dnes se za normální a běžnou hladinu testosteronu dle lékařských tabulek považuje hladina 250 – 1200 ng/dl. To je samo o sobě velmi zavádějící, jelikož dané rozmezí je velice široké.  Stačí, když se mají porovnat dva muži, každý z jedné strany spektra této normy…

Pokračujte ve čtení zde

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image