Úvod do naturismu + tipy na nejkrásnější nudistické pláže u nás i v Evropě

Nuturismus je o blízkosti k přírodě. O možnosti být sám sebou tak, jak jsme byli stvořeni. Je o přirozené nahotě bez erotického podtextu. Jeho symbolem jsou nudapláže, kterých jsou jen v Evropě tisíce. Nechte se inspirovat k návštěvě těch nejkrásnějších. Odhoďte stud i plavky a vyzkoušejte si naturistickou pohodu a radost z volnosti.

Obsah:

Co je naturismus?

nudismus a naturismus bezpasaka.cz

Slova naturismus a nudismus jsou v podstatě synonyma označující stejný specifický světonázor vyznávající nahotu jako lidskou přirozenost. Slovo nudismus pochází z latinského výrazu nudus – nahý. Často je možné setkat se také s označení FKK, které vychází z německého slova Freikörperkultur.

Jedná se o hnutí, jehož vyznavači praktikují a propagují nahotu. Ta zde nemá přímý vztah k sexualitě, ale je součástí života v komunitě stejně smýšlejících lidí a trávení volného času v souladu s přírodou. Podstatou naturismu je sblížení lidí s přírodou, což demonstruje nepoužívání oděvu.

Nejde o kult nahoty, jak se mnozí domnívají, ale o hlubší filosofický směr, který vyznává blízký vztah k přírodě a životnímu prostředí. Naturisté se bez oblečení chovají úplně stejně, jako kdyby byli oblečení. Přirozenost nahoty chápají naturisté v deerotizaci nahého těla bez sexuálních podtextů a konotací. Kromě přiblížení se k přírodě je důvodem k tomu stát se nudistou i zdraví.

Naturisté oslavují svou nahotu jak v soukromí, tak i na vyhrazených veřejných místech. Nejznámější jsou nudistické pláže, které najdeme v hojném počtu po celém světě včetně České republiky. Naturisté pořádají mnohé společensko kulturní a sportovní akce a volí například i svou Miss natura. Kromě pláží existují naturistická rekreační střediska, naturistické kempy, hotely, bary nebo restaurace.

Pokračujte ve čtení z ZDE.

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image