Úvod do vzrušujícího BDSM světa

bdsm broskvicky.cz

BDSM je zkratka používaná pro širokou škálu sexuálních praktik založených na  nadřazenosti jednoha partnera nad druhým. Jeho základní součástí jsou bondage, sadismus, masochismus a různé formy fetišismu. Nevíte, co tajemná zkratka znamená? Co se skrývá v této specifické subkultuře? Pojďte vstoupit do tajemného světa tak trochu jiné rozkoše, která je pro mnoho lidí víc než sex.

Obsah:

Co se skrývá pod zkratkou BDSM?

BDSM je široký pojem, pod kterým se ukrývá mnoho různorodých sadomasochistických aktivit, které lidé, po vzájemné domluvě, praktikují. Konkrétní činnosti nelze provozovat bez partnera. BDSM tedy není individuální záležitost. Co původně anglická zkratka skrývá za významy?

  • B&D – bondage a disciplína (svazování a výchova). Nedílnou součástí těchto praktik jsou pouta, provazy, řetězy, ponižování a tělesné tresty. Dominantní osoba nutí tu submisivní k realizaci nějakého cíle pomocí daných pravidel. Pokud jsou porušena, přichází trest. Postup se podobá výchově dětí v dřívějších stoletích a také se zde často hrají role rodiče/děti, učitel/žák.
  • D&S – dominance a submisivita. Nadřazená osoba vyžaduje poslušnost té podřízené. Vztah je podobný jako v B&D, ale je založen spíše na emotivní rovině.
  • S&M – sadismus a masochismus. Součástí tohoto vztahu je bolest. Masochistu vzrušuje pociťovat vlastní bolest. Oproti tomu sadistu vzrušuje ji způsobovat.

pokračuj ve čtení

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image