Vše o prvním sexu

první sex broskvicky.cz

V kolika letech je normální mít první sex? 

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Průměrný věk, ve kterém lidé mají první sex, se dokonce liší i mezi státy po celém světě. Zatímco Češi mají první sex okolo 17 let, Američané s ním začínají ještě o rok dříve. Nejpozději se sexem začínají Číňané. A to dokonce až ve svých 22 letech. Lepší ovšem je začít později, než dříve. Gynekologové se obecně shodují na tom, že by se se sexem nemělo začínat dříve, než v 15 letech. 

  • Výzkum Petra Weisse a Jaroslava Zvěřiny vyvrací všeobecně zakořeněnou představu, že lidé začínají se sexem ve stále dřív. „Lze se domnívat, že v 90. letech se snižování věku koitarché u české populace zastavilo,“ píší autoři. Průměrný věk sexuálního debutu u chlapců i dívek je v současnosti lehce přes 18 let.

Jak poznám, že už jsem na sex připravený/á? 

Důležité je, abyste se rozhodli mít první sex v době, kdy se cítíte být na něj připraveni. Někdo nad prvním sexem moc nepřemýšlí a prostě do toho jde rovnýma nohama. Spousta lidí ho ale bere jako důležitý krok, nad kterým je třeba se zamyslet, než ho uskutečníte.

Nikdy s nikým nespěte jen proto, že vaši kamarádi sex už měli a vy se jim chcete vyrovnat. Taky se nikdy nenechte do sexu tlačit. Pokud vám partner dává ultimátum, že se s vámi rozejde, pokud s ním nebudete mít sex, tak věřte, že rozchod by byl ve výsledku to nejlepší, co by vás mohlo potkat. Pokud ve vás myšlenka na sex vyvolává vzrušení a těšíte se na něj, pak je vše v pořádku. Jestli se ale sexu bojíte, pak na něj máte ještě čas. 

ČTI DÁL…

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image