Recenze: WNBR aneb světová jízda naháčů na kolech

WNBR broskvicky.cz

World Naked Bike Ride (WNBR) je mezinárodní nudistické setkání cyklistů, které se koná od roku 2001 každý rok během letních měsíců v mnoha městech celého světa. Největší „ride“ se pořádá v Londýně. Vedle zábavy má shromáždění také politický akcent.

  • Cyklistika má být atraktivním dopravním prostředkem ve městech a má být podporována.
  • Dále má veřejná nahota najít toleranci a akceptanci ve většinové společnosti. Klade se zde přitom důraz na osobní svobodu a možnost volby.
  • Mimo jízdu na kole jsou na setkáních vítáni i ostatní nemotorizovaní účastníci, jak pěší, skateboardisti, kolečkoví bruslaři atd. Nahota není závazná. Poselství „přijď tak nahý, nakolik se cítíš,“ vyjadřuje touhu po možnosti se volně pohybovat bez omezování osobní svobody své i ostatních, a přispět tak k pozitivní atmosféře ve městech.
  • Současně i symbolicky poukazuje na zranitelnost nemotorizovaných účastníků provozu.
WNBR jízda nudistů na kolech bezpasaka.cz

Vážně. Lidé jezdí nazí na kole historickým centrem Londýna. Proč to dělají? Oficiálně jde o protest proti přehnané motorizaci, že prostě všichni jezdí auty a že by lidé měli používat městskou dopravu. Zrovna v Londýně funguje dobře, ale v těch našich malých městech je to zoufalé. Já to jel. Ve skutečnosti jsem ale neprotestoval. Tedy vnitřně ne. Neletěl jsem tam protestovat, ale projet se nahý. Uznávám, jsem tak trochu exhibicionista a toto je docela zajímavá a hlavně legální akce. A nejede to pár trapných naháčů, jako v Praze, kde se pár ročníků konalo a jela to skupinka asi 30 chlapů. Tady to jezdí několik tisíc jezdců. Ano, většinou chlapi. A když ženská, tam má třeba kalhotky. Výjimka však potvrzuje pravidlo a nějaké zcela nahé, roztomilé, mladé a hubené dívky se účastní také. A to si nemohu nechat ujít.

pokračuj ve čtení

Napsat komentář


CAPTCHA Image
Reload Image