Zápach z úst a jak jej řešit

Zápach z úst je nežádoucí. Jak se ho zbavit?

Rád bys oslnil ženskou na rande, ale bojíš se, že ji odradí tvůj nepříjemný dech? Ano, pro řadu mužů je zápach z úst problémem a zároveň důvodem, proč se bojí s někým seznámit. Jak odstranit zápach z úst bez nutnosti užití různých žvýkaček a drahých operací?

Co vše se v článku dozvíš:

 1. Zápach z úst se řeší identifikací příčiny
 2. Co vše dělat pro svěží a zdravý dech
  1. Zubní kartáček
  2. Mezizubní kartáček
  3. Zubní pasta
 3. Změna jídelníčku
 4. Kouření i alkohol s mírou
 5. Závěrem

Zápach z úst se řeší identifikací příčiny

A těch, že je skutečně hodně. Až 80 % všech příčin halitózy (chronického zápachu z úst) tvoří zubní kaz, onemocnění dásni, prasklá výplň či špinavá náhrada. Mezi další, ale už ne tolik běžné příčiny, patří kouření, žvýkání tabáku či ketóza z drastické diety. Dále zde hraje roli nadměrná konzumace potravin, jako je česnek, cibule či pepř nebo určitá onemocnění podobná xerostomii (nedostatek slin).

V prvé řadě tedy musíme zjistit příčinu. Skutečně si čistím zuby 2x denně a používám mezizubní kartáček? Kouřím? Konzumuji často česnek, cibuli a různá koření? Neprocházím drastickou dietou? Ze všeho nejlepší je probrat svůj zápach z úst se svým zubním lékařem. Často se stává, že je zápach úst tvořen špatnou hygienou zubů, i když si dotyčný čistí zuby 3x denně. Plak se totiž může usadit v mezizubní části a časem „hnít“, což má za následek nepříjemný zápach.

Pokračuj ve čtení ZDE.

Napsat komentář